Beskrivelse
Tekniske parametre
OM PÅHÆNGSMOTORER
Marine påhængsmotor er et alsidigt og kraftfuldt fremdriftssystem, der bruges i forskellige typer både. Marinepåhængsmotoren er monteret på bådens agterspejl og kombinerer både motor og styremekanisme i én enhed. Sammenlignet med indenbordsmotorer tilbyder den marine påhængsmotor lettere installation og vedligeholdelse, hvilket gør den til et populært valg for fritids- og kommercielle fartøjer. Med teknologiske fremskridt er moderne skibspåhængsmotorer designet til at være mere brændstof-effektive, miljøvenlige og holdbare, hvilket sikrer pålidelig ydeevne i både roligt og hårdt vand.
Fabriks interiør





Tætningstest


Pakke



Lager






Certifikater

FAQ
Q: 1. Har du CE-godkendelse?
A: Ja, det har vi.
Q: 2.Hvad er den mindste ordremængde (MOQ)?
A: MO 1
Q: 3. Hvad er dine betalingsbetingelser?
A: T/T (Telegrafisk overførsel), L/C (Letter of Credit) osv
Q: 4. Hvad er leveringstiden for produktion og levering?
A: 1-3 arbejdsdage for prøver
14-21 hverdage for massebestilling
Q: 5. Giver du prøver?
A: Ja. Klienter betaler prøverne og endda forsendelsesomkostningerne.
Q: 6. Hvad er forsendelsesmulighederne?
A: luftfragt, søfragt, ekspres osv.
Q: 7. Kan du give et oprindelsescertifikat?
A: Ja.
Q: 8. Hvad er dine kvalitetskontrolprocesser?
A: Alle CG-påhængsmotorer gennemgår holdbarhedstest i flere-trin i testbassiner, søer, floder eller oceaner, og der udføres en sekundær inspektion for lufttætheden af den nederste kappe.
Q: 9. Kan du imødekomme tilpasninger eller specielle ønsker?
A: Decals / design af pakkerne kan tilpasses efter dine ønsker på grundlag af en bestemt mængde; Derudover tilbyder vi flere farvemuligheder og påhængsmotorreservedele fra andre mærker
Q: 10. Hvor længe kan jeg få feedback, efter at vi har sendt forespørgslen?
A: Vi svarer inden for 12 timer.
Populære tags: marine påhængsmotor, Kina marine påhængsmotor producenter, leverandører, fabrik
4 TAKTS 20HK PÅHÆNGSMOTOR
CG MARINE 20 hk firetaktsmotoren har en ny mat finish, opgraderet ydeevne og en forstærket struktur. Den er kompatibel med SOLAS propeller og designet til nem håndtering. Interiøret er godt-organiseret, håndtaget er ergonomisk forbedret, og det giver nem manuel start sammen med jævnere gearskift.
| MODEL | F20 |
| Type | 4 takt |
| Agterspejlshøjde | 438 mm (S) 565 mm (L) |
| Dimension | 1048*386*1097 mm (S) / 1048*386*1224 mm (L) |
| Tørvægt | 53,8 kg(S) 55,8 kg(L) |
| Maks. RPM område | 5000-6000r/min |
| Maks. Outpower | 14,7 kW |
| Omdrejningstal i tomgang | 1050±50 r/min |
| Motortype | 2-cyl. |
| Forskydning | 362 cc |
| Bore X-slag | 63,0 x 58,1 mm |
| Tændingstidspunkt | CDI |
| Styresystem | Styrestangskontrol / fjernbetjening |
| Startsystem | Manuel start / elektrisk start |
| Gearskifte | F-N-R |
| Gearforhold | 2.08(27/13) |
| Trim og vip | Manuel |
| Brændstoftankkapacitet | Udvendig 24L |
| Gearoliekapacitet | 0.25 L |
| Propel | 9 1/4X11-J1 |
Et par af
Påhængsmotor til jolleNæste
Små 4-takts bådmotorerSend forespørgsel










